Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tento systém vytápění není tak finančně náročný jako systém vzduch-voda a je určený zejména do staveb, které mají nižší tepelné ztráty (3-6 kW). Jako zdroj tepelné energie slouží venkovní vzduch. Díky tomuto zařízení můžete v zimě topit a v létě chladit. Nevýhodou pak je, že tímto systémem nelze ohřívat teplou vodu, ale i toto se dá řešit např. samostatným bojler na ohřev TUV.
Pokud chcete vytápět pouze jednu místnost pak je vhodný split systém, při vytápění celého domu lze použít tzv. multisplit systém, kde na jednu venkovní jednotku lze napojit až 5 vnitřních jednotek různého provedení.
Standardní jednotky umí vytápět do -15°C, vybrané modely pak až do -24°C. Hlučnost vnitřní jednotky se samozřejmě odvíjí od výkonu a provedení, ale můžeme říct, že jednotka o topném výkonu 4 kW má hlučnost okolo 30 dB. 
Hlavní výhodou tepelného čerpadla vzduch-vzduch je okamžitá účinnost – již pár minut po zapnutí rychlý nárůst teploty v temperovaném prostoru. Toto zařízení můžete ovládat pomocí wifi nebo telefonu a přijet tak rovnou do vyhřátého prostoru. Další výhodou je jednoduchá montáž bez většího zásahu do interiéru.

Příklad realizace:

Pro více informací nebo poptávku nás prosím kontaktujte