Klimatizace

Nabízíme klimatizace v provedení split, multisplit a VRF systémy. Navrhneme Vám ideální řešení do jedné či více místností. V současné době jsou klimatizace v tzv. invertorovém provedení, což znamená, že zařízení si samo hlídá regulaci otáček a výkon kompresoru. To má za následek nižší spotřebu el. energie a delší životnost klimatizace. Ostatní funkce jsou filtrace vzduchu a využití klimatizace jako tepleného čerpadla, které je účinné zejména v přechodném období. Velkou výhodou je také dálková správa odkudkoliv na světě.

Dodáváme a instalujeme klimatizace pro domácnost, kanceláře i průmysl.
Zastupujeme značky  FUJITSU split, Fujitsu Multisplit, TOSHIBA, DAIKIN, LG a MIDEA.

V případě, že pořádáte výběrové řízení, budeme rádi, když nás oslovíte.

Klimatizace do bytu a domu

Moderní invertorové klimatizace jsou tiché, energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Dokáží nejen klimatizovat (chladit), ale i ekonomicky vytápět i při velmi nízkých venkovních teplotách. Mezi další zajímavé a přesto často opomíjené funkce patří čištění a odvlhčování vzduchu, kdy díky kvalitním filtrům klimatizační jednotka zlikviduje pachy, zachytí jemné částice, odstraní roztoče i chlupy zvířat. Klimatizace zároveň odvlhčuje vzduch – snižuje vlhkost v místnosti a tím zamezuje vzniku plísní.
Novinkou je také ovládání klimatizace pomocí mobilního telefonu. Provedení vnitřní klimatizační jednotky závisí na požadavcích zákazníka. Venkovní jednotu lze umístit na balkon, fasádu či střechu. Hlučnost vnitřní jednotky je vázaná na výkon klimatizace, ale obecně platí, že klimatizace o výkonu 3,5 kW má hlučnost kolem 28 dB. 

Lze zvolit variantu split (jedna venkovní a jedna vnitřní jednotka) nebo multisplit (na jednu venkovní jednotku lze připojit až 5 vnitřních jednotek).  Využití klimatizace nemusí být pouze v režimu chlazení, těmito jednotkami můžete velmi efektivně objekt vytápět. Provedení vnitřních klimatizací je různé – nástěnné – klasicky bílé nebo designové, kazetové, mezistropní a každou jednotku lze ovládat samostatně.

V oblasti klimatizace do bytu a domu nabízíme a zastupujeme:

Klimatizace do bytu Daikin
Klimatizace do bytu Fujitsu
Klimatizace do bytu Toshiba
Klimatizace do bytu LG
Klimatizace do bytu Midea

Klimatizace do kanceláře, obchodů a ordinací

Řada komerčních klimatizací je určena pro klimatizace kanceláří, restaurací, obchodů či jídelen. Variabilita vnitřních jednotek klimatizace umožňuje instalaci např. do stropu (kazetové jednotky) či do mezistropu, kdy samotná klimatizace nijak nenarušuje vzhled místnosti. Vzduch je rozveden pomocí vzduchotechnického potrubí v podhledu a vyfukován mřížkami. Samozřejmě nabízíme i nástěnné či podstropní klimatizace. Dodáváme provedení split i multisplit (na jednu venkovní klimatizaci až 5 vnitřních). 

Pro komerční klimatizace nabízíme vzdálený monitoring a ovládání přes kontrolní systém IntesisHome, což ocení nejen správci budov, ale i běžní uživatelé.

Více informací zde

Klimatizace serverů a IT sálů

Nabízíme dodávky a instalace pouze kvalitních klimatizací pro nepřetržitý provoz s garancí chlazení až do -20°C. Možnost využití Freecooling pro chlazení serverů s úsporou energie až 65%. Dálkový monitoring servisní firmou. Řešení přesné klimatizace s řízením vlhkosti.

VRF systémy neboli klimatizace budov

VRF systémy jsou určeny pro klimatizování a vytápění celých budov jako jsou například administrativní budovy, banky, nemocnice, hotely nebo obchodní centra. Na jednu či více venkovních jednotek klimatizace lze napojit až 48 vnitřních jednotek v různém provedení.

Námi nabízené klimatizační systémy jsou vysoce efektivní a úsporné, důraz je kladen především na nízkou hlučnost vnitřních jednotek a bezúdržbový chod. K samozřejmostem patří dálkový monitoring přes internet a ovládání každé vnitřní jednotky samostatně.

Dalšími výhodami jsou servisní software, který šetří náklady na případný servis, a možnost topení až do -20°C.

Všichni výrobci klimatizačních systémů z naší nabídky se snaží o co nejmenší dopady na životní prostředí. Výsledkem jsou klimatizace, která splňují veškeré legislativní normy jak v Evropské unii, tak České republice.

Klimatizační systémy dodáváme na klíč. Každou zakázku řešíme se zákazníkem individuálně. Rádi vyhovíme i Vašim požadavkům – jednoduše nás kontaktujte.

Nabízíme tyto typy klimatizací

Nástěnná klimatizace
Jedná se o nejlevnější a nejpoužívanější typ klimatizace. Lze ji umístit v panelovém bytě, kanceláři, obchodě apod. Ke každé jednotce je dálkový infra ovladač. Výkony těchto klimatizací jsou od 2 po 8 kW. Vnitřní jednotka se instaluje pod strop místnosti, venkovní jednotku můžeme instalovat na balkon, fasádu či střechu budovy. Vnitřní a venkovní jednotka je propojena izolovaným Cu potrubím a kabeláží, které jsou vedeny buď v liště podél stěny nebo lze zasekat do stěny.  Dále je nutné řešit odvod konenzátu, zde jsou na výběr také dvě monžosti. První je samospádem a pokud toto není možné, pak se využije čerpadlo kondenzátu.

Kazetová klimatizace
Toto provedení je vhodné pro zabudování do stropu a najde široké uplatnění v kancelářích, provozních a obchodních jednotkách, ordinacích či čerpacích stanic.

Mezistropní klimatizace
Zařízení zvlášť vhodné do větších prostor, jako jsou obchodní jednotky, výrobní prostory, výstavní haly, velké kancelářské celky, ale také do rodinných domů, kde je cílem schovat jednotku do mezistropního prostoru. Pomoci vzduchotechnických rozvodů napojených na tuto vnitřní jednotku dokážeme rozvést klimatizovaný (tepmerovaný) vzduch do jakéhokoliv požadovaného místa. Toto provedení  dokáže částečně přisávat čerstvý vzduch. Vzduchové filtry jsou samozřejmou výbavou všech typů jednotek.

Parapetní klimatizace
Vynikající jednotka s možnosti výfuku spodní i horní lamelou. Umístění je obdobné jako u radiátorů, výfuk teplého vzduchu dokáže izolovat chlad od oken. Díky hlučnosti pouze 22 dB, nucené cirkulaci vzduchu a vysoké účinnosti můžeme tuto jednotku vřele doporučit. Je vhodná především do bytových a kancelářských prostor.

Podstropní klimatizace
Vhodné pro instalaci na benzinové pumpy, obchodní jednotky, ordinace a kontejnery. Tyto klimatizace se dodávají v chladících výkonech 5,2 – 14 k

Často se nás ptáte

Pro zákazníky i pro nás je ideální sejít se na místě a udělat osobní prohlídku, aby bylo jasné, kam lze umístit venkovní jednotku, jaké typy vnitřních jednotek budou vhodné, jaká je délka trasy potrubí. Další možností je zaslat půdorys chlazeného prostoru.
Pokud pořádáte veřejnou zakázku či výběrové řízení, budeme rádi, když nás oslovíte.
Ceny klimatizace se odvíjejí od požadovaného výkonu, provedení, délky trasy atd. Cenové nabídky zpracováváme individuálně.
Každý se snaží ušetřit, ale u podezřele levných klimatizací si porovnejte spotřebu, hlučnost, zjistěte si, zda budou k dodání náhradní díly, až Vám skončí záruka, jaká je technická podpora, zda bude k sehnání schéma atd. Důležitá je také odborná montáž, při neodborném návrhu a instalaci hrozí kromě Vaší nespokojenosti, nižší životnost zařízení, větší spotřeba el.energie, rezonance venkovní jednotky, únik chladiva nebo únik vody z kondenzátu.
V celé České republice: Klimatizace Ostrava, klimatizace Frýdek Místek, klimatizace Třinec, klimatizace Olomouc, klimatizace Jeseníky, klimatizace Čeladná, klimatizace Beskydy, klimatizace Praha.

Nechte si zpracovat zdarma cenovou nabídku zdarma, kotaktujte nás na tel. 603 411 550 nebo emailem arktis@arktis-servis.cz

Nabízíme individuální přístup, odborný návrh, rychlé dodání, kvalitní montáž i pravidelný servis.

Pro správný chod Vaší klimatizace doporučujeme nezapomínat na pravidelný servis! Více informací naleznete na stránce SERVIS.

Zanechejte nám zprávu

Vaše osobní údaje používáme pro komunikaci, zpracování dotazů, objednávek a cenových nabídek. V rámci zpracování poptávky nejsou údaje předány třetím stranám (poskytovatelům bankovních služeb, dopravci) a jsou i nadále považovány za důvěrné.

Osobní data v žádném případě třetí straně neprodáváme ani jinak neposkytujeme ke komerčnímu využití.