klimatizace, průmyslové chlazení, chillery...
Menu

Klimatizace

Nabízíme klimatizace v provedení split, multisplit a VRF systémy. Navrhneme Vám ideální řešení do jedné či více místností. V současné době jsou klimatizace v tzv. invertorovém provedení, což znamená, že zařízení si samo hlídá regulaci otáček a výkon kompresoru. To má za následek nižší spotřebu el. energie a delší životnost klimatizace. Ostatní funkce jsou filtrace vzduchu a využití klimatizace jako tepleného čerpadla, které je účinné zejména v přechodném období. Velkou výhodou je také dálková správa odkudkoliv na světě. 

Dodáváme a instalujeme klimatizace pro domácnost, kanceláře i průmysl.
Zastupujeme značky 
 FUJITSU, TOSHIBA, DAIKIN, LG a MIDEA.

V případě, že pořádáte výběrové řízení, budeme rádi, když nás oslovíte.

 

 

Klimatizace do bytu 

Moderní invertorové klimatizace jsou tiché, energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Dokáží nejen klimatizovat (chladit), ale i ekonomicky vytápět i při velmi nízkých venkovních teplotách. Mezi další zajímavé a přesto často opomíjené funkce patří čištění a odvlhčování vzduchu, kdy díky kvalitním filtrům klimatizační jednotka zlikviduje pachy, zachytí jemné částice, odstraní roztoče i chlupy zvířat. Klimatizace zároveň odvlhčuje vzduch - snižuje vlhkost v místnosti a tím zamezuje vzniku plísní.
Novinkou je také ovládání klimatizace pomocí mobilního telefonu. Můžete zvolit klimatizaci do jedné či více místností za použití jediné venkovní jednotky. Provedení vnitřní klimatizační jednotky závisí na požadavcích zákazníka. Venkovní jednotu lze umístit na balkon, fasádu či střechu. Hlučnost vnitřní jednotky je vázaná na výkon klimatizace, ale obecně platí, že klimatizace o výkonu 3,5 kW má hlučnost kolem 28 dB. 

 

Klimatizace do domu

Lze zvolit variantu split (jedna venkovní a jedna vnitřní jednotka) nebo multisplit (na jednu venkovní jednotku lze připojit až 5 vnitřních jednotek).  Využití klimatizace nemusí být pouze v režimu chlazení, těmito jednotkami můžete velmi efektivně objekt vytápět. Provedení vnitřních klimatizací je různé - nástěnné, kazetové, mezistropní a každou jednotku lze ovládat samostatně. Venkovní jednotku lze umístit na střechu domu, na fasádu, na zem nebo na balkon.

 

Klimatizace serverů a IT sálů

Nabízíme dodávky a instalace pouze kvalitních klimatizací pro nepřetržitý provoz s garancí chlazení až do -20°C.
Možnost využití Freecooling pro chlazení serverů s úsporou energie až 65%.
Dálkový monitoring servisní firmou.
Řešení přesné klimatizace s řízením vlhkosti.

 

Komerční a průmyslová klimatizace

Řada komerčních klimatizací je určena pro klimatizování  kanceláří, restaurací, obchodů či jídelen. Variabilita vnitřních jednotek klimatizace umožňuje instalaci např. do stropu (kazetové jednotky) či do mezistropu, kdy samotná klimatizace nijak nenarušuje vzhled místnosti. Vzduch je rozveden pomocí vzduchotechnického potrubí v podhledu a vyfukován mřížkami.

Pro komerční klimatizace nabízíme vzdálený monitoring a ovládání přes kontrolní systém IntesisHome, což ocení nejen správci budov, ale i běžní uživatelé.

 

VRF systémy neboli klimatizace budov

VRF systémy jsou určeny pro klimatizování a vytápění celých budov jako jsou například administrativní budovy, banky, nemocnice, hotely nebo obchodní centra. Na jednu či více venkovních jednotek klimatizace lze napojit až 48 vnitřních jednotek v různém provedení.

Námi nabízené klimatizační systémy jsou vysoce efektivní a úsporné, důraz je kladen především na nízkou hlučnost vnitřních jednotek a bezúdržbový chod. K samozřejmostem patří dálkový monitoring přes internet a ovládání každé vnitřní jednotky samostatně.

Dalšími výhodami jsou servisní software, který šetří náklady na případný servis, a možnost topení až do -20°C.

Všichni výrobci klimatizačních systémů z naší nabídky se snaží o co nejmenší dopady na životní prostředí. Výsledkem jsou klimatizace, která splňují veškeré legislativní normy jak v Evropské unii, tak České republice.

Klimatizační systémy dodáváme na klíč. Každou zakázku řešíme se zákazníkem individuálně. Rádi vyhovíme i Vašim požadavkům - jednoduše nás kontaktujte.

 

Nabízíme tyto typy klimatizací:

Nástěnná klimatizace

Jedná se o nejlevnější a nejpoužívanější typ klimatizace. Lze ji umístit v panelovém bytě, kanceláři, obchodě apod. Ke každé jednotce je dálkový infra ovladač. Výkony těchto klimatizací jsou od 2 po 8 kW. Vnitřní jednotka se instaluje pod strop místnosti, venkovní jednotku můžeme instalovat na balkon, fasádu či střechu budovy. Vnitřní a venkovní jednotka je propojena izolovaným Cu potrubím a kabeláží, které jsou vedeny buď v liště podél stěny nebo lze zasekat do stěny.  Dále je nutné řešit odvod konenzátu, zde jsou na výběr také dvě monžosti. První je samospádem a pokud toto není možné, pak se využije čerpadlo kondenzátu. 

Kazetová klimatizace

Toto provedení je vhodné pro zabudování do stropu a najde široké uplatnění v kancelářích, provozních a obchodních jednotkách, ordinacích či čerpacích stanic.

Mezistropní klimatizace

Zařízení zvlášť vhodné do větších prostor, jako jsou obchodní jednotky, výrobní prostory, výstavní haly, velké kancelářské celky, ale také do rodinných domů, kde je cílem schovat jednotku do mezistropního prostoru. Pomoci vzduchotechnických rozvodů napojených na tuto vnitřní jednotku dokážeme rozvést klimatizovaný (tepmerovaný) vzduch do jakéhokoliv požadovaného místa. Toto provedení  dokáže částečně přisávat čerstvý vzduch. Vzduchové filtry jsou samozřejmou výbavou všech typů jednotek. 

Parapetní klimatizace

Vynikající jednotka s možnosti výfuku spodní i horní lamelou. Umístění je obdobné jako u radiátorů, výfuk teplého vzduchu dokáže izolovat chlad od oken. Díky hlučnosti pouze 22 dB, nucené cirkulaci vzduchu a vysoké účinnosti můžeme tuto jednotku vřele doporučit. Je vhodná především do bytových a kancelářských prostor.

Podstropní klimatizace

Vhodné pro instalaci na benzinové pumpy, obchodní jednotky, ordinace a kontejnery. Tyto klimatizace se dodávají v chladících výkonech 5,2 – 14 kW.

 

Nejčastější dotazy:

Jaký je ideální postup pro realizaci zakázky?

Pro zákazníky i pro nás je ideální sejít se na místě a udělat osobní prohlídku, aby bylo jasné, kam lze umístit venkovní jednotku, jaké typy vnitřních jednotek budou vhodné, jaká je délka trasy potrubí. Další možností je zaslat půdorys chlazeného prostoru.
Pokud pořádáte veřejnou zakázku či výběrové řízení, budeme rádi, když nás oslovíte.  

Kolik služba stojí?
Ceny klimatizace se odvíjejí od požadovaného výkonu, provedení, délky trasy atd. Cenové nabídky zpracováváme individuálně.

Čeho se vyvarovat a na co dát pozor?
Každý se snaží ušetřit, ale u podezřele levných klimatizací si porovnejte spotřebu, hlučnost, zjistěte si, zda budou k dodání náhradní díly, až Vám skončí záruka, jaká je technická podpora, zda bude k sehnání schéma atd. Důležitá je také odborná montáž, při neodborném návrhu a instalaci hrozí kromě Vaší nespokojenosti, nižší životnost zařízení, větší spotřeba el.energie, rezonance venkovní jednotky, únik chladiva nebo únik vody z kondenzátu.

Kde všude působíme:
Působíme po celé ČR. Z naší pobočky v Ostravě obsluhujeme města v Severomoravském kraji, zejména Ostrava, Frýdek Místek, Havířov, Karviná, Opava, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov p.R.  Do Čech jezdíme každý týden, zde instalujeme a servisujeme zejména v Praze, Plzni, Chomutově, Českých Budějovicích atd. 

 

Nechte si zpracovat zdarma cenovou nabídku zdarma, kotaktujte nás na tel. 603 411 550 nebo emailem arktis@arktis-servis.cz

Nabízíme individuální přístup, odborný návrh, rychlé dodání, kvalitní montáž i pravidelný servis.

Pro správný chod Vaší klimatizace doporučujeme nezapomínat na pravidelný servis! Více informací naleznete na stránce SERVIS.